Zobrazují se příspěvky se štítkemlife. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemlife. Zobrazit všechny příspěvky

neděle 26. července 2015

Nice - přílet a první den

Zrovna stojím na letišti, jak tydýt pochoduju sem a tam, je mi neuvěřitelná zima a k všeobecnému údivu jsem nervní. Proč sakra? Letadlem létám celkem často a nikdy to pro mě zásadní problém nebyl. Musí to přijít zrovna teď, když letím sama. Možná ale je zrovna toto důvod mé nervozity. Nenastoupím do špatného letadla? Ztratím se na letišti? 

Do Nice jsem nakonec přiletěla. Dokonce jsem neztratila kufr, ani jsem nevyšla špatným východem. Našla jsem chlapíka, co na mě měl čekat, a odvézt mě do rodiny. 

Bydlíme tu 4 ve dvou pokojích. Na jednom já a Newyorčanka Pascal a na  dalším dvě Němky Cara a Naomi. Vůbec je tu těch Němců o něco víc, než je košer. Naštěstí jsem ale našla i pár Čechů a jednu milou Slovenku. Tak jsem se s nimi dneska soucializovala, neboť mi bylo tak děsně, že jsem nejevila vůli používat jakýkoliv cizí jazyk. Ani s francouzštinou, kvůli které tu jsem, to moc slavné nebylo. Ale zato určitě může místní nelidské vedro, a fakt, že jsem vypadla z takového toho režimu, jež praktikuji přes školní rok. 

Ovšem jinak je tu hezky. Lidi jsou hodní a moře je azurové (proto se to tu taky jmenuje Cote d'Azur).

Doufám, že zítra už mi bude líp. V noci jsem totiž měla celkem teplotu, takže jsem probděla noc. Ale nacpala jsem se Paralenem, tak by to snad mohlo přejít. 



Mimochodem, mají tu levandulovou zmrzlinu. Úžasnou. 




pátek 24. července 2015

Cestovatelský TAG



1. Vyjmenuj všechny země, ve kterých jsi byla?
Bulharsko (asi 3x), Anglie (Londýn, Cambridge a Wales), Rakousko (hodněkrát), Norsko, Chorvatsko, Maďarsko (ale jen v lázních), Slovensko (mockrát), Německo (Hamburg, Cáchy, Kostnice), Belgie, Nizozemí, Lucembursko, Švýcarsko, Francie, Itálie (jen Řím), Řecko (Rhodos), USA

2. Která země, místo se ti nejvíce líbilo?
Líbilo se mi hodně zemí. Ve Švýcarsku je krásná příroda, v Norsku klid, Francie je krásná, v Itálii je super jídlo, v Belgii je zkrátka sranda a Američani jsou přátelští. Asi Švýcarsko, Norsko nebo Francie.

3. Kam by ses jednou chtěla podívat? (
Rozhodně do Thajska, Izraele a Kanady. Nejvíc teda do Kanady, tam máme totiž rodinu a už se tam pár let chystáme, tak doufám, že v nejbližší době zavítám mezi javorové listy.

4. Vyjmenuj tři věci, které s sebou vždycky bereš na cesty.
Něco co umí fotit (nejlépe zrcadlovku, ale když mám po ruce jen kompakt, tak volím raději mobil), peníze a sluneční brýle.

5. Jaké bylo nejlepší jídlo co jsi kdy v cizině jedla?
Palačinka s kaštanem (Francie) a talíř plný tradičních italských dobrot. A víno z obou zemí.

6. Jaká byla tvoje nejmilejší cesta?
Všechny mi něco daly, o něco mě obohatily. Ráda vzpomínám na Paříž, Belgii, Norsko, Švýcarsko i USA. Nechci si vybírat jen jednu. Všechny byly skvělé.

7. Máš nějakou negativní vzpomínku na některou cestu?
Když jsme letěly s babičkou do Norska, náš let měl zpoždění o celý den. Takže jsme museli trčet na letišti (na noc nám alespoň letecká společnost zaplatila spaní v hotelu Marriott). Ale nakonec jsme dorazily.

8. Kam se chystáš tento rok?
Za dva dny odjíždím do Nice (pobřeží Francie). A jestli ještě něco potom, tak to uvidím.